Bądź dobry dla zwierząt Lekturki spod chmurki w klasie 3a

Uczniowie klasy 3a zakończyli II moduł „Bądź dobry dla zwierząt” Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”.

Uczniowie zapoznali się z bohaterami książki „Psie troski” Toma Justyniarskiego. Uzupełnili strony lekturnika związane z książką, a w Dniu Pizzy uczniowie zaprojektowali  pizzę lekturową, na której przedstawili różne przygody bohaterów. Stworzyli swoje lapbooki, w których umieścili najważniejsze treści z lektury. W ten sposób uczniowie utrwalili treści z przeczytanej książki.

Klasa 3a wzięła także udział w warsztatach „Pszczoły- nasi mali przyjaciele”. Dzieci poznały na czym polega praca w pasiece, strój bartnika i akcesoria pszczelarskie, budowę ula oraz wiele ciekawostek o życiu pszczół. Dzięki specjalnie przygotowanemu i bezpiecznemu dla uczestników ulu dzieci miały okazję przyjrzeć się prawdziwym pszczołom i ich królowej. Dzieci wykonały świece z węzy pszczelej. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i odznakę „Młodego pszczelarza”. Klasa otrzymała nasiona miododajne, a szkoła certyfikat „Placówka wspierająca życie pszczół”.