Dzień Nowych Technologii w SP w Siedlcu #LaboratoriaPrzyszłości


Dzień Nowych Technologii w SP w Siedlcu
31 marca w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Nowych Technologii w Edukacji”, wydarzenie zainicjowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, którego celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej.

Wiele się działo:
•    Koło „IT” przygotowało dla młodszych kolegów wiele technologicznych atrakcji.
•    W klasach i na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki i informacje na temat nowych technologii.
•    Podczas przerw  uczniowie szukali kodów QR i rozwiązywali quizy tematyczne.
•    Uczniowie klas III budowali i programowali roboty z Lego Mindstroms.
•    Drukarki 3D drukowały bryły geometryczne.
•    Uczniowie klas VI programowalimBotyprzy użyciu programuScratch.
•    Członkowie koła „IT” wspomagali uczniów klas III w zabawie mBotami.
Na początku kwietnia, po szkolnym Dniu Nowych Technologii odwiedziły naszą szkołę Mobilne Laboratoria Przyszłości. Uczniowie wzięli udział w inspirujących warsztatach z wykorzystywania nowych technologii. Mieli okazjęprzy pomocy drukarki 3D mogli wydrukować zawieszki do kluczy. Korzystając z okularów VR mieli możliwość doświadczenia rzeczy niedostępnych na co dzień np.  zwiedzenie odległego muzeum. Programowanie m Botów  w środowisku graficznym (Scratch) sprawiło uczniom wiele radości i zabawy.

JEDNO JEST PEWNE - Wykorzystując najnowsze technologie można się wiele nauczyć i świetnie się przy tym bawić.

#LaboratoriaPrzyszłości