Gala Sportu Szkolnego

Stało się tradycją, że co roku odbywa się w naszej gminie Gala Sportu Szkolnego. Tym razem uroczystość ta miała miejsce w naszej szkole. Uczestniczyli w niej sportowcy z poszczególnych szkół, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w swoich dyscyplinach, ich rodzice oraz opiekunowie – nauczyciele i trenerzy. Obecni byli także przedstawiciele władz gminy z panem wójtem, Wojciechem Błońskim, na czele.

Uroczystość rozpoczął pokaz tańca w wykonaniu dzieci z klasy 0a pod opieką pani Marty Bunalskiej. Następnie głównym bohaterom wydarzenia wręczono nagrody i upominki. W swoim wystąpieniu pan wójt podkreślił rolę sportu w życiu nie tylko szkoły, ale każdego człowieka. Po krótkiej przerwie, podczas której goście raczyli się pysznym ciastem, kawą i herbatą (zadbała o nie Rada Rodziców), uczennice naszej szkoły zaprezentowały pokaz gimnastyki artystycznej. Na zakończenie uroczystości klasy VII i VIII rozegrały towarzyski mecz piłki ręcznej.

Sportowcom, ich rodzinom i opiekunom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do uprawiania sportu nie tylko przed telewizorem. Wiadomo przecież nie od dziś: sport to zdrowie!