Festyn Szkolno-Rodzinny „Witajcie W Naszej Bajce” podsumowanie

Gdy słyszymy słowo „szkoła”, na myśl przychodzi nam przede wszystkim nauka. Można jednak powiedzieć, że ten wyraz ma o wiele szersze znaczenie. Szkoła może być miejscem spotkań, miejscem, które integruje osoby w różnym wieku, o odmiennych poglądach, doświadczeniach życiowych, zawodach. Takim miejscem jest nasza szkoła w Siedlcu. 
Przekonaliśmy się o tym 8 czerwca 2024 roku, podczas corocznego festynu szkolno – rodzinnego. Tym razem jego hasło przewodnie brzmiało „Witajcie w naszej bajce”. Można je było rozumieć jako metaforę, ale także jako określenie całkowicie dosłowne. Mogliśmy bowiem zobaczyć występy uczniów różnych klas, których wspólną cechą była właśnie bajkowość lub baśniowość. Co więcej – w tej samej konwencji utrzymali się także rodzice klasy 0a, którzy przygotowali własny, w pełni profesjonalny spektakl. 
Oprócz występów czekały na nas inne atrakcje. Dzięki Radzie Rodziców mogliśmy objadać się pysznymi ciastami. Sołectwo w Siedlcu zadbało o nieco bardziej treściwy posiłek, serwując kiełbaski z grilla z dodatkami. Dla spragnionych nauki przygotowano krótki kurs udzielania pierwszej pomocy, a miłośnicy czytania mogli znaleźć coś dla siebie na kiermaszu książek. Nawet ci, którym nieobca jest nutka hazardu, byli zadowoleni. Co prawda w naszej loterii każdy los wygrywał, ale emocje i tak sięgały zenitu. Młodsze dzieci mogły pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni, a starsze przyjrzeć się pokazom strażackim. 
Jednym z najważniejszych punktów festynu był kolejny Bieg im. Grześka Fieta. Brali w nim udział wszyscy: przedszkolaki, uczniowie, ich rodzice, a pewnie i dziadkowie. Wszystkim udało się dotrzeć do mety, a więc wszyscy wygrali, niektórzy jednak trochę szybciej niż inni. Ci właśnie otrzymali medale, a także nagrody ufundowane przez sponsorów: firmy „Betard” i Toyota Dobrygowski z Długołęki. 
Festyn był okazją do spotkań, rozmów, wspólnej zabawy. W natłoku codziennych obowiązków nie zawsze mamy na to czas. Dobrze, że od czasu do czasu jest taki dzień, w którym troski dnia codziennego schodzą na dalszy plan.